No. 2

Zrobiłam szybką przeprowadzę na wordpressa, bo tak polecili mi mądrzejsi ode mnie. Tutaj już zostanę, chyba, że jutro owa strona mnie czymś zdenerwuje.

Adres blog miał być prosty i łatwy do zapamiętania – „au pair w szwajcarii” czyli „auch” (au od au-pair, a CH od Confederatio Helvetica czyli z łaciny Konfederacji Szwajcarskiej). Ponieważ ten adres był zajęty rezolutnie dodałam ‚2015’, niestety rezolutność rezolutnością, a roztrzepanie roztrzepaniem i w efekcie w adresie mamy czeski błąd (pozdro dla Josefa!). Nie wiem czy dobrze Wam wyświetla polskie znaki, jeśli nie to napiszcie proszę – może uda mi się coś wykombinować, żeby było estetycznie.

Po trzecie pewnie nie wszyscy wiedzą, że od dwóch tygodni jestem w północnej Szwajcarii, gdzie mieszkam u szwajcarsko-węgierskiej rodziny Andrei (węg. mama) i Claudio (ch. tata). W ciągu dnia opiekuję się dwiema dziewczynkami – 4-letnią Corinne i 9-letnią Laurą. Zostanę tutaj do połowy czerwca, a moje główne cele na ten czas to:
– podszkolenie języka
– zobaczenie przepięknych szwajcarskich krajobrazów
– poznanie przynajmniej dwóch osób w moim wieku, coby czasem wyjść gdzieś wieczorem.

Najbardziej interesują Was pewnie zdjęcia, bo ich nie trzeba czytać i są zazwyczaj po prostu ładne, ale muszę Was rozczarować, bo o ile mam chyba całkiem niezły aparacik to Bóg poskąpił mi daru fotograficznego. Każde internetowe samouczki czy cośkolwiek co sprawi, że będziecie na tym blogu oglądać coraz ładniejsze widoczki, są mile widziane :). Z mojej strony postaram się sama ogarnąć choćby funkcje aparatu, bo leży w pokrowcu i się marnuje.

Na deser widoczek z mojego okna (południowy wschód) i z okna łazienki (północny wschód). Jutro coś ciekawszego do poczytania, a w środę do oglądania!
DSC_6814
DSC_6818

Liebe Grüße,
Daria

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “No. 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s