No. 7

iddWczoraj wieczorem z okazji Walentynek rozwiązałam sobie test disneyowski: „which Disney Date should you have for Valentine’s Day?”

Oto co mi wyszło: A quiet evening spent in good company is the way to your heart. Light a fire, crack open a good book, and be sure to have your tea pot at the ready.

Tak też zrobiłam, z tym, że dobre towarzystwo zastąpiłam tabliczką szwajcarskiej czekolady (hmm, słaby substytut, ale jakoś dał radę).

Aparat w telefonie także oddał się błogiej atmosferze i skalkulatorzył zdjęcie – wybaczcie mu.

A jutro będzie o KARNAWALE, więc liczę na Waszą obecność jutro wieczorem! 😉

***

No i jeszcze wkleję mój dzisiejszy fb’owy post, który większość z Was pewnie zna, ale takie przygody trzeba utrwalić także na blogu:

Nowoczesny, niewielki kościółek. Ołtarz przystrojony karnawałowymi łańcuchami, a naokoło dwóch figurek leżą karnawałowe maski i inne gadżety (norma). Zaczyna się msza, wychodzi trzech ministrantów i ministranka (norma), a za nimi kobieta w komży. Kobieta w komży to także norma – przynajmniej w Niemczech czyta pierwsze czytanie, modlitwę wiernych oraz rozdaje komunię.
Dalej dziarstko śpiewamy i czekamy na księdza. Kończy się pieśń, zaczynamy mszę… bez księdza. Mszę odprawia (?) K O B I E T A.
Na kazaniu dzieci podchodzą pod ołtarz, ministrantka bierze kartki papieru, rozdaje dzieciom, a te zaczynają rysować! Przestają dopiero w okolicach podniesienia, którego… na szczęście nie ma. Kobieta wyjmuje z tabernakulum gotowe komunikanty i przechodzimy do następnego elementu mszy świętej.
Ojcze Nasz odmawiamy oczywiście wszyscy trzymając się za ręce. Po mszy na zewnątrz czekają na każdego kubek herbaty/kawy i karnawałowe ciastka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s