No. 29

Dzisiaj prezentacja typowego niemieckiego, szwajcarskiego (z części niemieckiej) i śmiem twierdzić, że także austriackiego (widziałam co prawda tylko dwa takie, ale jednak były jak te niemieckie) miasteczka.

DSC_9196

Przyznaję, że jestem beznadziejna w dziedzinie oddawania klimatu za pomocą zdjęć, także starałam się zrobić najbardziej typowe widoki, ale niektóre są tak typowe, że człowiekowi nawet nie przyjdzie do głowy tego sfotografować.DSC_9439

I tak po wczorajszej rundce rowerem po okolicy już wiem, że brakuje na niniejszych zdjęciach typowego niemiecko-szwajcarskiego domku, także następnym razem jak będę z aparatem to zrobię mu zdjęcie.

DSC_9431

Sfotografowane miejscowości to w większości Brugg, czyli najbliższe mojej wsi miasteczko. Ale zapewniam Was, że prawie każde miasteczko w tej części Szwajcarii i na południu Niemiec ma mniej więcej taki klimat. Zawsze jest podobna wieża ratuszowa, podobne kamieniczki na starym mieście i podobne mieszkania poza ścisłym centrum.

DSC_7058

DSC_9434Na ulicach rzadko kiedy można kogoś spotkać, sklepy w niedzielę są pozamykane, otwarte są natomiast kawiarnianie ogródki, gdzie czasem siedzą sobie tutejsi i popijają kawę z mlekiem lub wino.

DSC_9461

DSC_9453

DSC_9444

Kamienice z kolorowymi okiennicami podobają mi się najbardziej i to one chyba sprawiły, że tak bardzo podobają mi się miasteczka tego typu.

DSC_9446

Uwielbiam w nich także to, że będąc na starym mieście i skręcając tylko w jedną ulicę dalej można zamiast sklepów na parterze spotkać zwyczajne mieszkania z kwiatkami w oknach, czy ławeczką przed drzwiami.

DSC_9440

Mnie się ta małomiasteczkowość podoba bardzo, bardzo, aczkolwiek muszę przyznać, że po zobaczeniu już kilkunastu (myślę, że ok. 20-30) takich mieścinek/większych wsi trochę mi się to wszystko opatrzyło. Nadal mi się podoba, ale szybko przestaje zachwycać. Czas chyba ruszyć w klimaty bardziej śródziemnomorskie ;).

DSC_9419

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s