No. 50 – koniec i początek

Ciekawostka: dzisiejsza okrągła liczba opublikowanych postów zbiega się z ostatnią szwajcarską notką.DSC_1906Po mojej kilkudniowej wycieczce po południowej Szwajcarii, wróciłam na jedną noc do domu, by następnego dnia rano, czwartek 18 czerwca, wsiąść do busa do prawdziwego domu.

Wieczorem chciałam jeszcze zrobić sobie zdjęcie z całą rodziną, ale Claudio miał zły humor i powiedział, że do zdjęcia nie podejdzie. Następnego dnia dzwonił przeprosić.

DSC_3985

Ten człowiek dostarczył mi przez te 5 miesięcy wiele radości – jego historie, osobowość i niekończące się pytania o to samo zawsze powodowały mój uśmiech.

To było bardzo dobre 5 miesięcy. Po pierwsze, podszlifowałam niemiecki – nie tak bardzo jak zakładałam, ale lepiej niż się spodziewałam. Po drugie, widziałam wiele przepięknych miejsc i spotkałam wielu wspaniałych ludzi. Po trzecie, totalnie wkręciłam się w autostopowanie. Po czwarte, zmieniłam spojrzenie na Polskę, emigrację i swoją przyszłość. Po piąte, uświadomiłam sobie jak okrutnie ciężkie jest bycie mamą i ogarnianie domu.DSC_2605

DSC_7911

Czy chciałabym tam (do Szwajcarii) kiedyś wrócić? Bardzo, choć pewnie nie na stałe. Wciąż mam przed oczami te przepiękne krajobrazy i wioski gdzie ludzie żyją wolniej.

Od mojego powrotu minęło 3,5 miesiąca i czasami wracam myślami do wspólnych kolacji, mojego pokoju, cudownego uśmiechu Corinne i obrażonej Laury.DSC_2737Jeszcze parokrotnie będę o Szwajcarii pisać, bo w notatniku mam całą dłuuugą listę jakichś ciekawostek czy anegdot, którymi chciałabym się podzielić.

Lubię ładne i zgrabne podsumowania, niestety kompletnie nie umiem ich pisać. Myśląc o tym doświadczeniu mam w sobie wiele emocji, myśli i wspomnień, ale ciężko jest je w krótki i jasny sposób ująć – szczególnie po tak długim czasie i tak wielu przygodach, które mnie spotkały od powrotu.

DSC_1638

DSC_3307

Bloga prowadzić będę dalej – wakacje miałam dosyć intensywne i bardzo przyjemne, dlatego fajnie byłoby gdzieś te wspomnienia zachować :). Materiału pewnie starczy do grudnia biorąc pod uwagę częstotliwość postów. _SC_7297

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s